Tvorba odběratele

V menu zvolte pole Seznamy. Zde by se měl objevit Váš nově vytvořený seznam z předešlého článku. Levým tlačítkem myši klikněte na název seznamu nebo jeho ID.

Po rozkliknutí seznamu se Vám zobrazí Přehled. Zde klikněte na kolonku Odběratelé.

Stránka, která se zobrazí, Vás vybídne k vytvoření prvního odběratele. Stejně jako u seznamů, klikněte na tlačítko +Nový.

V tabulce je nutností vyplnit e-mail, který je označen červenou hvězdičkou. Doporučujeme vyplnit i Jméno a Příjmení, abyste od sebe odběratele dokázali rozeznat.

Při importu nového odběratele je nejdůležitějším krokem nastavit Stav na Potvrzen, aby byl odběratel označen za aktivního. Poté už jen klikněte na Uložit změny.

Pokud jste vše splnili, nový odběratel se Vám ukáže v seznamu, ve kterém jste ho vytvořili. Zobrazit ho můžete následovně: NástěnkaSeznamyseznam „Blog“Odběratelé.

Import odběratele

V první variantě jste viděli, jak je možné si odběratele vytvořit. Nyní Vám ukážeme, jak je možné odběratele naimportovat, například z excelové tabulky.

Odběratele budeme importovat na stejný seznam. Zde klikněte na pole Nástroje.

Zobrazí se Vám tabulka se třemi možnostmi výběru. Zvolíte možnost Importovat.

Zde se Vám objeví dvě možnosti. Zvolte CSV, tím je například Poznámkový blok, Excel a podobné programy, ze kterých budete své odběratele nahrávat.

Jakmile kliknete na pole CSV, zobrazí se nápověda, jaký typ souboru můžete vložit. Vzorový soubor by mohl vypadat následovně:

Pokud se Vám při importu nezobrazí správně české symboly ve jménech, zkontrolujte si, že máte v textovém editoru nastavenou znakovou sadu UTF-8 (případně UTF-16).

Pokud si budete přát mít v systému jiné údaje než věk, stačí na daný požadavek vytvořit pole a v CSV požadavek vytvořit stejným způsobem jako ostatní položky. Místo pole Věk tedy můžeme mít například Pohlaví.

Příště se podíváme na to, jak vytvořit nové pole přímo v seznamu. Pokud odběratele úspěšně naimportujete, měl by výsledek vypadat následovně:

Seznam naimportovaných odběratelů:

Další články v kategorii Práce se seznamem odběratelů najde zde.