Tvorba šablony

Šablonu e-mailu můžeme vytvořit více způsoby (jako alternativu doporučujeme Beefree). Pro Vaše účely však bude nejzajímavějším a pravděpodobně také nejlehčím způsobem Drag & Drop editor, kde je vše přednastaveno. Vy si tak můžete vybírat z nabídky, jak si chcete svou e-mailovou šablonu sestavit. Klikněte na Šablony e-mailů a z obsahu zvolte Šablony. V pravém horním rohu klikněte na červené tlačítko s názvem Drag & Drop Editor.

Nyní se nacházíte na stránce základní šablony. Nad šablonou nezapomeňte vyplnit název šablony, případně ji umístit do kategorie, kterou jste si vytvořili.

Napravo vedle šablony vidíte sloupeček s nabídkou. Tato nabídka obsahuje veškeré panely, které je možné přidat do Vaší e-mailové šablony, stačí si vybrat panel a přenést ho do tvořící plochy.

V roletkové nabídce si také můžete vybrat, jakou kategorii panelu si přejete použít a tak si zobrazit pouze ty, které Vás zajímají.

Nyní si můžete do šablony přidat další různé panely, které se Vám hodí. Text je pouze vzorový, je nutné ho nahradit vlastním textem, který bude sloužit Vašim účelům. Když přidáváte panel do prostoru šablony, objeví se šedý obdélník, který Vám ukazuje, kam bude panel umístěn. Níže vidíte příklad, jak vypadá kombinace různých panelů.

Pod šablonou e-mailu klikněte na Uložit změny. Nyní máte možnost zobrazit náhled šablony nebo poslat testovací e-mail šablony.

Klikněte na Poslat testovací e-mail. Zde vyplňte Předmět a Příjemce (může jich být více, každého dalšího je třeba oddělit čárkou).

Posílání testovacích emailů se řadí do kategorie „transakční emaily“ a počítají se do limitu Vašeho tarifu.

Pokud by Vám editor dělal nějaké potíže, můžete zhlédnout i naše video: