Černá listina

Černá listina nám slouží pro odběratele, kterým nechceme posílat e-maily. Tito odběratelé nám zároveň nepůjdou vložit do seznamu. Pokud tam již jsou, změní se jejich stav na „Na černé listině“ a nebudou se jim již žádné e-maily odesílat.

Černou listinu najdeme v kategorii Seznamy. V menu ji najdeme v možnostech seznamu. Přidání odběratele na Černou listinu provedeme tak, že kliknete na +Nový.

Vložte e-mail odběratele, kterému si nepřejete nadále odesílat emaily. Důvod slouží pouze jako informace pro Vás.

Pokud máte seznam odběratelů, které chcete přidat na Černou listinu, vytvořený v CSV souboru, můžete ho snadno importovat. Místo tlačítka +Nový, klikněte na tlačítko Import.

Seznam odběratelů, které chcete přidat na černou listinu v CSV souboru bude vypadat stejně jako při importování odběratelů do Seznamu. Každý údaj oddělte čárkou.

Takto vložený CSV soubor bude vypadat následovně:

Pokud si přejete přidat některého z odběratelů, které máte na Černé listině, měl by se Vám zobrazit tento varovný červený řádek.

Seznam potlačených

Seznam potlačených najdeme hned pod Černou listinou. Tento seznam slouží k opačné akci. Pokud si nepřejete dostávat e-maily od určitého odběratele, na tomto místě od něj můžete zablokovat veškeré e-maily, které by Vám byly adresovány.

Stačí kliknout na +Nový a vložit e-mail daného odběratele.

Další články v kategorii Práce se seznamem odběratelů najdete zde.