MailChimp je na trhu již více než 20 let a řadí se bezesporu mezi nejznámější platformy pro e-mail marketing. Za tuto dobu však vyrostl do takové velikosti, že je jednoduché se v něm ztratit, nabízí velké množství funkcí, které běžný uživatel nevyužije a v určitých fázích je tvorba e-mailových kampaní v MailChimpu poměrně složitá a nepřehledná. 

Jako alternativu MailChimpu tak nabízíme službu Ngemailing, která se specializuje na český trh, díky čemuž disponuje jednou z nejlepších doručitelností e-mailu na českém trhu, takže váš e-mail si najde cestu k příjemci a neskončí v nevyžádané poště. Samozřejmostí je pak rozhraní plně v češtině, včetně podpory přes e-mail nebo telefon a detailních návodů, které vás provedou krok za krokem aplikací ngemailing.

Funkce

Podpora českého jazyka rozhraní plně v češtině není
Technická podpora telefon nebo email v českém jazyce email v anglickém jazyce, na odpověď můžete čekat až několik dní a chatbot v anglickém jazyce
Doručitelnost v ČR jedna z nejvyšších v ČR, specializujeme se na český trh průměrná doručitelnost, není optimalizována pro český trh
Uživatelské rozhraní velmi jednoduché a intuitivní rozhraní příliš mnoho funkcí, které běžně nevyužijete a lze se v nich jednoduše ztratit
Cena výrazně nižší, v případě zvětšení seznamu se úměrně zvyšuje, možnost slevy při jednorázové roční platbě již vstupní tarif je výrazně dražší, růstem seznamu se cena výrazně zvyšuje

Podpora českého jazyka

Ngemailing je plně lokalizován pro český trh, a proto je celé uživatelské rozhraní, včetně technické podpory, dostupné v češtině.

MailChimp naopak český jazyk nepodporuje, a některé uživatele tak může nedostupnost českého překladu limitovat.

Technická podpora

Ngemailing technická podpora vám je k dispozici po telefonu či e-mailu, na který odpovíme zpravidla do pár hodin. Kontakty můžete vidět na hlavní stránce, v pravém horním rohu obrazovky.

MailChimp v základní verzi nabízí podporu po e-mailu, na odpověď však můžete čekat několik dní. Další možností je chatbot, který funguje jako nápověda po zadání klíčového slova.

Doručitelnost v ČR

Ngemailing se specializuje na český trh, který je pro nás prioritou a díky spolehlivým a kvalitním serverům, máme jednu z nejvyšších doručitelností v České republice.

MailChimp se nespecializuje na český trh, a doručitelnost tak není optimalizovaná pro Českou republiku. Doručitelnost e-mailů v ČR tedy nemusí být tak úspěšná.

Uživatelské rozhraní

Ngemailing umožňuje snadnou a rychlou tvorbu e-mailových kampaní v intuitivním rozhraní, ve kterém se rychle zorientuje každý.

V MailChimpu vám může tvorba e-mailových kampaní zabrat několikanásobně více času a pro orientaci v aplikaci je snazší, pokud již nějaké zkušenosti s e-mailingem máte.

Cena

Pro porovnání je potřeba zohlednit i cenu služeb. Ngemailing i MailChimp nabízejí tarify zdarma, od 2.000 a více kontaktů si v Mailchimp budete muset připlatit 3-4x více než v Ngemailing, což ukazuje následující srovnání.

Počet kontaktů do 100 do 1.000 do 5.000 do 10.000 do 20.000 do 40.000
zdarma zdarma od 1.400 Kč od 2.000 Kč od 4.500 Kč od 6.800 Kč
zdarma 100 Kč 300 Kč 600 Kč 1.200 Kč 2.400 Kč