V ngemailing.cz najdete od 31. 8. 2023 nový intuitivní Drag&Drop editor, se kterým znalosti v kódování už nejsou potřeba. Celou šablonu totiž vytvoříte snadným přetažením jednotlivých struktur a bloků do obsahu emailu. Navíc bude šablona responzivní a přizpůsobí své zobrazení každé obrazovce. Editor vychází ze známého nástroje Stripo a funkce i ovládání jsou tedy velmi podobné i v naší aplikaci. Editor je navíc v češtině, pokročilý newsletter tak dokáže vytvořit každý. Přesvědčte se sami na následujících řádcích.

Otevření nového editoru

Pro vytvoření šablony v novém editoru přejděte do sekce „Šablony emailů – Šablony“. A klikněte na modré tlačítko „Nový“. V případě, že byste viděli pouze WYSIWYG editor, stačí kliknout na tlačítko „Přepnout Drag&Drop editor“.

Nový editor šablon
Nový editor

Vkládání struktury a bloků

Z levého panelu v editoru je možné přetáhnout jednotlivé struktury v různých variantách rozložení:

  • jedna struktura přes celou šířku
  • dvě, tři nebo čtyři struktury, jejichž rozložení lze následně upravit – mohou být rozděleny na stejně velké části, nebo si velikost jednotlivých struktur můžete přizpůsobit dle potřeby.

Do struktur lze pak stejným způsobem přetáhnout jakýkoliv obsahový blok – text, obrázek, tlačítko atd.

Vložení struktury a bloku do šablony emailu

Úprava struktury a bloku

Pro úpravy jednotlivých struktur či bloků stačí kliknout na strukturu nebo konkrétní blok, který potřebujete upravit. V levém panelu se zobrazí možnosti pro úpravy vybraného prvku. Je možné nastavit například barvu textu, pozadí, odsazení atd.

Vkládání odkazů a unsubscribe

Odkazy je možné vložit na tlačítka, obrázky, sociální sítě i do samotného textu. Na bloky jako jsou tlačítka, obrázky nebo sociální sítě je speciální kolonka odkazu v nastavení bloku, které se zobrazí opět v levém panelu po kliknutí na konkrétní prvek v obsahu emailu.

Při vkládání odkazu do textu jeho část označte a vložte přes panel v horní části editoru. Stejný postup pak aplikujte při vkládání odkazu pro odhlášení, pouze místo odkazu vložte značku [UNSUBSCRIBE_URL] a nezapomeňte zkontrolovat, zda máte změněný typ odkazu na „Jiný“, jelikož už se nejedná o odkaz na „Stránku“.

Vytvoření patičky emailu a vkládání odkazu

Nahrání šablony do kampaně

Pro nahrání šablony vytvořené v novém editoru do kampaně klikněte na tlačítko „Změnit/vybrat šablonu“ při tvorbě kampaně ve fázi s názvem „Šablona“. U vámi vytvořené šablony klikněte na ozubená kolečka a následně na tlačítko „Zvolit“.

Výběr šablony
Výběr šablony

Práce s původním starším Drag&Drop editorem

Je možné, že jste se rozhodli vyzkoušet nový editor, ale nyní ještě potřebujete provádět nějaké úpravy v původním starším Drag&Drop editoru, který bude v nástroji dostupný do 31. 12. 2023. Ve chvíli, kdy jednou vyzkoušíte nový editor, vždy bude při otevření šablony dostupný, a to i v případě, kdy potřebujete upravit šablonu stávající.

Nemusíte mít strach, o šablonu jste nepřišli. Stačí si „Přepnout Drag&Drop editor“. Jakmile uvidíte pouze WYSIWYG editor, starší šablony bude opět možné upravovat po aktualizaci stránky, od 1. 1. 2024 už ale pouze pro základní úpravy, nikoliv v původním starém editoru.

Jak přepnout editor šablon
Jak přepnout nový editor
Máte dotaz nebo potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte se na nás obrátit na podpora@ngemailing.cz.