Odhlášení z odběru

V dnešním článku se dozvíte, jak přidat možnost Unsubscribe do vaší e-mailové šablony, aby se váš odběratel mohl úspěšně a snadně odhlásit z odběru. Možnost je povinná pro všechny šablony, protože odběratel má právo se kdykoliv z odběru odhlásit. Také se zde projeví možnost Single/Double-opt-in nebo Opt-out, podle toho, co jste zvolili při tvorbě seznamu. Pokud jste zvolili Double-opt-out, odešle potvrzovací e-mail po odhlášení odběratele ze seznamu, zatímco Single-opt-out nikoliv. Vyberete jednu z již vytvořených šablon v Drag&Drop editoru a klikněte v menu na možnost Footer. Zde máte několik z předpřipravených možností, z kterých můžete vybírat.

My jsme vybrali třetí možnost. Veškeré popisky jsou v angličtině a snadno do češtiny si je můžete přepsat, například následovně.

Modrý text nebo-li odkaz, který odkazuje na stránku Unsubscribe, můžete upravit následovně. Klikněte na Edit link.

Změňte text, vzor můžete použít dle níže přiloženého screenshotu.

 

Práce se značkami

Jako jste výše změnili text, můžete takto přidat i libovolnou značku a u ní zvolit, co se má stát za akci. Přidejte volné pole nebo vyberte nějaké z menu. V nabídce na levé straně vyberete nástroj pro vložení linku.

Dostupné značky zobrazíte na úplném úvodu šablony. Kromě značek můžete také vložit odkaz na jakoukoliv URL a doplnit libovolný text, který chcete, aby zákazník použil.

Značky vždy vkládejte v hranatých závorkách, jako jsou předepsané ve výše znázorněné tabulce.

Připravili jsme pro Vás i krátké video.