Odhlášení z odběru

V tomto článku se dozvíte, jak přidat možnost Unsubscribe do Vaší e-mailové šablony, aby se Váš odběratel mohl úspěšně a snadně odhlásit z odběru.

Unsubscribe (odhlášení z odběru) je povinné pro všechny šablony, protože odběratel má právo se kdykoliv z odběru odhlásit.

Zde se projeví možnost odhlášení pomocí  Single/Double opt-out, podle toho, co jste zvolili při tvorbě seznamu. Pokud jste zvolili Double opt-out, odešle potvrzovací e-mail po odhlášení odběratele ze seznamu, zatímco Single opt-out nikoliv. Vyberete jednu z již vytvořených šablon v Drag & Drop editoru a klikněte v menu na možnost Footer. Podívejte se na několik z předpřipravených možností, ze kterých můžete vybírat.

V tomto případě jsme vybrali třetí možnost. Výchozí text popisků je v angličtině, avšak je snadné ho do češtiny přepsat (viz screenshot).

Modrý text neboli odkaz, který odkazuje na stránku Unsubscribe, můžete upravit následovně. Klikněte na Edit link.

Změňte text, vzor můžete použít dle níže přiloženého screenshotu.

HTML editor a Unsubscribe

Pokud nevyužijete vestavěný Drag & Drop editor, ale šablonu importujete z jiného nástroje, jako je např. Beefree, je nabídka podobná. Označte vybraný text a vložte na něj odkaz, přičemž do kolonky URL vložte následující text: [UNSUBSCRIBE_URL].

unsubscribe

Práce se značkami v Drag & Drop editoru

U textu můžete přidat libovolnou značku a u ní zvolit, co se má stát za akci. Přidejte volné pole nebo vyberte nějaké z menu. V nabídce na levé straně vyberete nástroj pro vložení linku.

Dostupné značky zobrazíte na úplném úvodu šablony. Kromě značek můžete také vložit odkaz na jakoukoliv URL a doplnit libovolný text, který chcete, aby zákazník použil.

Značky vždy vkládejte v hranatých závorkách, jako jsou předepsané ve výše znázorněné tabulce.

Další články v kategorii Práce se šablonou najdete zde.