Odhlášení z odběru

V dnešním článku se dozvíte, jak přidat možnost Unsubscribe do vaší e-mailové šablony, aby se váš odběratel mohl úspěšně a snadně odhlásit z odběru.

Unsubscribe (odhlášení z odběru) je povinné pro všechny šablony, protože odběratel má právo se kdykoliv z odběru odhlásit.

Také se zde projeví možnost Single/Double opt-in nebo opt-out, podle toho, co jste zvolili při tvorbě seznamu. Pokud jste zvolili Double opt-out, odešle potvrzovací e-mail po odhlášení odběratele ze seznamu, zatímco Single opt-out nikoliv. Vyberete jednu z již vytvořených šablon v Drag&Drop editoru a klikněte v menu na možnost Footer. Zde máte několik z předpřipravených možností, zekterých můžete vybírat.

My jsme vybrali třetí možnost. Veškeré popisky jsou v angličtině a snadno do češtiny si je můžete přepsat, například následovně.

Modrý text nebo-li odkaz, který odkazuje na stránku Unsubscribe, můžete upravit následovně. Klikněte na Edit link.

Změňte text, vzor můžete použít dle níže přiloženého screenshotu.

HTML editor a unsubscribe

Pokud nevyužíváte vestavěný Drag&Drop editor, ale např. šablonu importujete z jiného nástroje Beefree, je nabídka velmi podobná. Stačí vložit značku [UNSUBSCRIBE_URL] na vybraný text jako odkaz a zrušit protokol.

unsubscribe

Práce se značkami

Jako jste výše změnili text, můžete takto přidat i libovolnou značku a u ní zvolit, co se má stát za akci. Přidejte volné pole nebo vyberte nějaké z menu. V nabídce na levé straně vyberete nástroj pro vložení linku.

Dostupné značky zobrazíte na úplném úvodu šablony. Kromě značek můžete také vložit odkaz na jakoukoliv URL a doplnit libovolný text, který chcete, aby zákazník použil.

Značky vždy vkládejte v hranatých závorkách, jako jsou předepsané ve výše znázorněné tabulce.

Připravili jsme pro Vás i krátké video.