V tomto návodu se podíváme, jak můžeme exportovat seznam odběratelů, jak sloučit seznamy nebo jak je naopak rozdělit.

 

V jednom z předchozích článků jsme si představili Import, nástroj, kterým můžete snadno importovat své odběratele např. z Poznámkového bloku nebo Excelu. Nyní se podíváme na Export. Tímto nástrojem snadno exportujete seznam svých odběratelů ze systému.

Export

Opět se nacházíte na hlavní stránce Vašeho seznamu. Vyberte pole Nástroje.

Zde se nachází tři různé nástroje. Nyní se podíváme na nástroj Export.

Klikněte na soubor CSV a soubor se Vám ihned začne stahovat, poté se otevře v Poznámkovém bloku nebo jiném programu, který máte pro CSV soubory nastavený jako výchozí.

Kopírovat

Dalším nástrojem, který se v nabídce nachází, je možnost Kopírovat.

Nástroj Kopírovat slouží k přenosu odběratelů z jednoho seznamu do druhého. K této akci tedy potřebujeme další seznam, ze kterého si odběratele zkopírujeme do našeho nyní zvoleného. Doporučujeme tedy založit nový seznam podle návodu, který jsme zpracovávali v jednom z předchozích článků.

Pokud kliknete na možnost Kopírovat, zobrazí se tabulka. V ní vyplníte seznam, tedy ten druhý, ze kterého chceme odběratele kopírovat, případně segment, zda chceme kopírovat jen některé odběratele. Segment použijeme tehdy, pokud ho v novém seznamu máme vytvořený. Pokud jste si ho ještě nevytvořili, můžete si ho snadno vytvořit podle našeho manuálu.

Zvolíme, jaký stav mají mít odběratelé, které chceme kopírovat do našeho seznamu, a akci necháme na „ponechat tak jak je“, pokud nevyžadujeme potvrzení.

Takto vypadá úspěšné zkopírování odběratelů z jednoho seznamu do druhého:

V menu se nám skrývají další 2 nástroje. Otevřete si menu a v obsahu klikněte na Seznamy. Zde vyberete možnost Nástroje. Jako první se podíváme na možnost Synchronizace.

Synchronizace

Synchronizace slouží k přenesení neboli synchronizování odběratelů jednoho seznamu se seznamem druhým, tudíž stejné odběratele z jednoho seznamu přeneseme do seznamu druhého. Vyberte tedy seznamy, které chcete synchronizovat a akce, které se mají konat. Zásadní je první kolonka, kde nejspíš zvolíte Vytvoření odběratele v sekundárním seznamu. Ostatní položky záleží už jen na Vás, vždy se pod nimi nachází nápověda, co se při dané akci stane.

Rozdělit

Možnost Rozdělit nám umožňuje rozdělit seznamy do tzv. podseznamů. To znamená, že z našeho seznamu se stane určitý počet malých seznamů a odběratelé do nich budou přesunuti, NE ZKOPÍROVÁNI!

Další články v kategorii Práce se seznamem odběratelů najdete zde.